Reprezentant vanzari tamplarie pvc

Sc La Perla srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Deplasarea in zona alocata, pe rutele optime, atat pentru gasirea unor clienti noi, cat si pentru a lua comenzi;
- Vanzarea directa a produselor si serviciilor pentru clientii din zona alocata din perspectiva construirii unor relatii comerciale pe termen lung;
- Gestionarea relatiei cu clientul atat din perspectiva vanzarii cat si a incasarii;
- Respectarea rutelor optime de vizitare stabilite de catre directorul de marketing precum si planificarea si realizarea unor obiective specifice pentru acestea;
- Realizarea tintelor de vanzari, a parametrilor cantitativi si calitativi transmisi prin schema de bonus sau alte instrumente de lucru si a altor obiective stabilite de directorul de marketing ;
- Efectuarea de rapoarte si analize despre activitatea depusa si transmiterea lor la termenele stabilite;
- Monitorizarea informatiilor despre concurenta si a modificarilor aparute in activitatea clientilor.

CERINTE

Cerinte:
- Experienta in vanzari reprezinta un avantaj;
- Abilitati de negociere si vanzare.
- Abilitati de comunicare adaptive in functie de interlocutor;
- Capacitatea de a obtine recomandari;
- Buna orientare, sa cunoasca foarte bine zona alocata;
- Bun conducator auto,permis auto categ B;
- Spirit antreprenorial; dorinta de a castiga bine, corect, serios, cinstit, responsabil, loial,ordonat, bine organizat;
- Prezenta placuta si ingrijita;
- Sa utilizeze si sa respecte standardele companiei.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv(salariu fix + bonus in functie de rezultate);
- instruire initiala si periodica facuta de specialisti;
- masina , laptop si telefon de serviciu;

DESCRIEREA FIRMEI

Materiale de constructii/Tamplarie PVC