Psihopedagog/Logoped

Fundatia FARA Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tipul contactului: full-time pe perioada determinata;
Localizare: Suceava;
Program de lucru 8.00-16.00 (luni-vineri);

Logoped - responsabilitati:
- Recuperarea deficiențelor de vorbire a copiilor cu nevoi speciale;
- Desfasurarea de ședinte logopedice individuale sau in grupuri mici cu copii ce prezinta aceeasi tulburare de limbaj
- Evaluarea copiilor, stabilirea obiectivelor de lucru si reevaluarea periodica a progreselor;

Psihopedagog - responsabilitati:
- Recuperarea copiilor cu nevoi speciale;
- Evaluarea copiilor şi reevaluarea progreselor facute; adaptarea planului de recuperare in funcţie de evoluţia beneficiarului;

Centrul de recuperare pentru care cautam specialisti in scopul intregirii echipei de lucru, se afla in orasul Suceava, are o capacitate de 80 de locuri (40 copii cu autism si 40 copii cu alte diagnostice) si are adresare celor cu varste intre 1 si 12 ani. Serviciile oferite sunt personalizate nevoilor fiecarui copil si cuprind: terapie individuala, terapie de grup, socializare, kinetoterapie, logopedie, stimulare senzoriala, stimulare psihomotrica, terapie prin arte, consiliere parentala.

Mai multe informatii despre organizatie:
www.faracharity.ro

CERINTE

Absolvent Psihopedagogie speciala

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru plăcut, posibilitate de prelungire a contractului de munca

FARA este o fundatie de caritate a carei activitate este dedicata copiilor si tinerilor lipsiti permanent sau temporar de îngrijirea familiei, parte dintre ei având dizabilitati, adica a copiilor “FARA”
• O casa sigura;
• O familie iubitoare;
• Educatie
• Credinta;
• Speranta intr-un viitor.
Fundatia FARA Romania a fost infiintata in 1993, cu sediul in Suceava, din 1997 are o filiala in Bucuresti, iar din 2012 si o filiala in Satul Mare. In prezent oferim ingrijire si educatie unui numar de peste 450 de copii si tineri din județele Suceava, Ilfov, Satu Mare si Bucuresti
Mai multe detalii despre organizatia noastra puteti gasi pe www.faracharity.org