Project Manager

Fundatia FARA Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Project Manager - Centru de recuperare pentru copii cu nevoi speciale

- planifica, organizeaza, indruma, coordoneaza si controleaza activitatile in centrul pe care il gestioneaza
- directioneaza si gestioneaza dezvoltarea proiectului in toate etapele sale
- asigura, completeaza, reactualizeaza si arhiveaza toate documentele proiectului
- coordoneaza si evalueaza echipa de lucru
- planifica si gestioneaza bugetul proiectului
- faciliteaza legatura dintre fundatie si autoritatile locale precum si cu alte institutii si organizatii

CERINTE

- studii superioare finalizate, preferabil in domeniile: psihologie, psihopedagogie, asistenta sociala, pedagogie
- cunostinte utilizare PC (Microsoft Office)
- cunostinte medii limba engleza
- detinerea permisului de conducere cat. B constituie un avantaj
- experienta de lucru in domeniul serviciilor destinate copiilor cu nevoi speciale sau in cea de management de proiect, constituie un avantaj
- persoana flexibila si receptiva la schimbare
- capacitate de lucru in conditii de stres si deadline -uri
- persoana responsabila si organizata

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- mediu de lucru placut
- echipa de lucru profesionista

FARA este o fundatie de caritate a carei activitate este dedicata copiilor si tinerilor lipsiti permanent sau temporar de îngrijirea familiei, parte dintre ei având dizabilitati, adica a copiilor “FARA”
• O casa sigura;
• O familie iubitoare;
• Educatie
• Credinta;
• Speranta intr-un viitor.
Fundatia FARA Romania a fost infiintata in 1993, cu sediul in Suceava, din 1997 are o filiala in Bucuresti, iar din 2012 si o filiala in Satul Mare. In prezent oferim ingrijire si educatie unui numar de peste 450 de copii si tineri din județele Suceava, Ilfov, Satu Mare si Bucuresti
Mai multe detalii despre organizatia noastra puteti gasi pe www.faracharity.ro