Economist - firma de contabilitate

multiconsult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job: Atribuții specifice de management financiar contabil.

CERINTE

Experiența, cunoștințe:
- studii superioare economice ;
- experiența în firme cu specific servicii de contabilitate minim 1 an;
- cunoașterea legislației contabile si fiscale aplicabile agenților economici;
- cunoașterea pachetului de programe Microsoft Office ;
- cunoștințe de utilizare a programelor informatice de contabilitate:Mentor; Nexus ; Omikont,etc;

Profil personal:
- Competenţe în planificare, organizare, delegare, control şi comunicare
- Adaptabilitate la situaţii de criză si de stres profesional;
- Putere de decizie şi asumarea de responsabilităţi;
- Spirit de iniţiativă in găsirea celor mai optime soluții;
- Experiența in munca cu oamenii
- Capacitatea de previziune şi de evaluare obiectivă
-Bune abilități de comunicare, capacitate de organizare, planificare și prioritizare;

grup de firme specializat un servicii de contabilitate,insolventa,salarizare,consultanta fiscala si de afaceri.