Coordonator (dispecer ) Transport Marfa Intracomunitar

SC COMILGA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sa planifice, sa organizeaze si sa controleze activitatile legate de transport
- Sa optimizeze costurile legate de transport
- buna capacitate de comunicare
- Sa comunice soferilor rutele pe care sunt autorizati sa circule in executarea comenzii de transport si parcarile pe care acestia le pot utiliza
-Sa administreze si sa confirme executarea comenzilor de transport si sa tina evidenta acestora in registrele companiei, in format electronic;
- Sa verifice in avans, inainte de transmiterea comenzii de transport catre sofer, conditiile necesare efectuarii cursei in deplina legalitate
- Sa protejeze interesele angajatorului său acționând cu bună-credință

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- sa fi activat in domeniul transporturilor (preferabil sofer profesionist ) , un avantaj este experienta in dispecerat de marfa in transporturi intracomunitare .
- cunoscator a mai multor limbi straine in principal: Germana (este un avantaj la nivel conversional ), Engleza, etc.
- flexibil, rezistent la stress, comunicativ, corect, increzator
Cunostinta PC

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv in functie de performanta . Salariu se negociaza in functie de cunostinte si performanta .

Firma de transport marfa intracomunitar ,detine un parc auto de 41 camioane