Angajam Specialist suport tehnic / Inginer IT

IBB IT Solution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pasionat de domeniul IT si orientat spre rezolvarea de situatii tehnice;
Persoana responsabila, organizata, capabila sa se incadreze în termene, cu dorinta de a invata lucruri noi si a se autodepasi;

CERINTE

Cerinte obligatorii:
- studii medii/superioare finalizate;
- cunostinte de depanare PC hardware, periferice;
- cunostinte despre retele de date, lucru cu echipamente de retea, TCP/IP (familiar cu conceptele DNS, DHCP, Firewall, porturi);
- cunostinte de instalare/configurare SO (windows , linux, os);
- cunostinte utilizare si instalare aplicatii complementare (office software, antivirusi, utilitare de sistem);

Constituie avantaj:
- cunostinte RAID hardware si software;
- cunostinte virtualizare;
- cunostinte sau experienta de lucru cu servere ori echipamente tip NAS/SAN;
- cunostinte de electronica/depanare electronica;
- web design (html, php, javascript, CMS-uri);
- cunostinte SharePoint, Windows Server 2012-2016;
- engleza mediu;
- permis cat B.

Suntem un colectiv tanar, dinamic si dornic de o continua evolutie.
Asteptam cu interes sa ne contactezi in vederea unei colaborari fructuoase.