Angajam Economist

Proeurocont Expert SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilități principale:
-contabilizează și înregistrează registrul de casă în lei și valută;
-contabilizează și înregistrează deconturile;
-ține evidența, întocmește și introduce notele contabile pentru toate operațiunile care se impun;
-întocmește lista obiectelor de inventar în folosință, în conformitate cu înregistrările contabile;
-contabilizează și înregistrează facturile furnizorilor;
-verifică și corectează jurnalul de cumpărări și jurnalul de vânzări;
-întocmește și depune declarațiile fiscale corespunzătoare;
-verifică în permanență modificările legislative;
-întocmește confirmările de sold la închiderea exercițiului, pentru clienți;
-colaborează la ținerea corectă și la zi a evidenței financiare și contabile;
-informarea permanentă cu privire la modificarile legislative;
-primirea, înregistrarea și distribuirea/organizarea corespondenței;
-păstrarea legăturii cu clienții societății;
-preocuparea în permanență de creșterea gradului individual de profesionalism.

CERINTE

S.C. ProEuroCont Expert S.R.L.anunță organizarea unei sesiuni de interviuri continue pentru ocuparea postului de economist.
Persoanele interesate de prezenta ofertă de angajare sunt rugate să ne transmită, până pe data de 18.03.2016, CV-ul însoțit de o scrisoare de intenție

BENEFICII OFERITE

Înfiinţată în anul 2009, S.C. Proeurocont Expert S.R.L. – societate de expertiză contabilă având autorizaţia de funcţionare Seria A nr. 00659 din data de 26.09.2009, eliberată de către Corpul Experților Contabili şi Contabililor Autorizaţi din Romania - condusă de o echipă managerială de profesionişti cu înaltă calificare în domeniul financiar-contabil.

Societatea oferă servicii de contabilitate, consultanţă financiară şi fiscală, societăţilor comerciale mici şi mijlocii, cu capital integral privat, român şi/sau străin, ce activează în diverse sectoare de activitate (producţie, servicii, distribuţie, etc).