Agent vanzari materiale de constructii SV+BT

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti primiti;
- Realizarea obiectivelor din vanzari si incasari lunare si anuale prin administrarea zonei alocate;
- ldentificarea nevoilor clientilor si prezentarea solutiilor optime;
- Preluarea comenzilor si incheierea de noi contracte;
- Negocierea termenelor si modalitatilor de plata conform politicii comerciale;
- Informarea permanenta asupra bonitatii clientilor;
- Incasarea debitelor in termenele contractuale;
- Mediatizarea ofertei - vanzarea intregii game de produse a companiei;
- Identificarea oportunitatilor de dezvoltare de noi produse;
- Prospectarea, analiza si intrepretarea informatiilor din piata;
- Mentinerea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Mentinerea legaturii cu celelalte departamente pentru finalizarea comenzilor;
- Indeplinirea prompta si corecta a sarcinilor de serviciu.

CERINTE

- Experienta in vanzari;
- Bune abilitati de comunicare si negociere la orice nivel;
- Orientare catre rezultat;

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/