Au-pair America

4Future

Job expirat

RESPONSABILITATI

ÎN CE CONSTĂ ACTIVITATEA UNUI AU-PAIR?
- îngrijirea copiilor familiei gazdă timp de 45 ore pe săptămână;
- în acest timp va avea grijă să fie asigurate: hrănirea, baia, joaca cu copiii, supravegherea somnului acestora, transportul copiilor spre şcoală şi spre casă;
- menaj uşor;
- păstrarea curăţeniei în ceea ce privesc locurile din casă frecventate de aceasta şi de copii;
- însoţească familiei în timpul vacanţei acesteia- in unele cazuri
- cheltuielile personale, telefoanele la distanţe mari sunt suportate de aplicanta
- se aşteptă din partea aplicantei să fie politicoasă, să ajute familia şi să-şi îndeplinească cu seriozitate responsabilităţile;
- în cazuri extreme de neînţelegeri dintre au pair şi familie, agenţia din SUA va căuta o alta familie potrivită pentru aplicanta; schimbarea familiei nu se realizează în prima lună sau în ultimele 3 luni ale contractului;
- dacă neînţelegerile sunt datorate aplicantei, aceasta nu va beneficia de bonusul de „buna purtare”, se va întrerupe contractul, fiind obligată să suporte cheltuielile de transport spre casă;
• Consilierul este cel care va decide vina vreuneia dintre părţi-familie sau fată.
• -in afara orelor de program aplicanta poate avea propria viata personala

CERINTE

CONDIŢII ALE PROGRAMULUI:

• 12 clase terminate
• limba engleză- nivel intermediar - conversatie
• permis de conducere
• experienţă cu copiii-educatoare,profesoara,invatatoare
• cazier curat;
• fara refuz de viză pentru SUA în ultimele 6 luni
• fără interdicţii pe paşaport
CHELTUIELI:
• 60 RON taxa interviu,test pshihologic si test de limba engleza
• Taxa viza J1-131USD se plăteste la Banca Transilvania(in lei); se eliberează chitanţa cu care se merge la Ambasadă la Bucureşti.
• 800 EURO - sumă ce include asigurarea medicală, taxe administrative, bilet de avion dus-intors,
• Aceste taxe se plătesc după primirea vizei direct oficiului din Londra (sediul central pt Europa), prin transfer bancar. Trimiterea acestora costa aproximativ 30 Euro.
• 200 USD - comision intermediere

BENEFICII OFERITE

Aprox. 200-250$/sapt,cazare masa si asigurare gratuite
- 500-1000$ sponsorizare pentru studii
- 2 saptamani concediu platit
- o luna pentru calatorii in Saa
- Drumul dus-intors la New-York si de acolo la familia gazda
- 4 zile curs de orientare la Stanford la un hotel de 4* ,cazare si masa gratuite
- Cazare si masa la familia gazda gratuit
- Viza SUA tip J1 pentru 13 luni cu posibilitate de extindere
- Asigurare medicala
- un consilier care va contacta aplicanta în 48 de ore de la sosirea la familia gazdă, o va îndruma asupra obligaţiilor pe care le are atât ea cât şi familia gazdă. De asemenea, acesta va organiza diverse întruniri între fetele AU-PAIR, şi o va sfatui pe aplicanta să aleaga cursurile potrivite. În cazul în care aceasta are diverse întrebări sau nemulţumiri se va adresa tot consilierului, acesta asigurându-i ajutorul necesar.
- accesul gratuit la un număr de telefon de urgenţă disponibil 24 de ore din 24
- reduceri de pret la excursii organizate de catre firma pe teritoriul SUA

DESCRIEREA FIRMEI

Firma plasare forta de munca,Birou de traduceri