Tehnician/Specialist instalare echipamente de telecomunicaţii

SC TECNORENOVA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Realizeaza operatiunile necesare instalarii retelei de fibra optica si radio: jonctare cabluri fibra optica, instalare echipamente specifice;
• Responsabil pentru instalarea, testarea oricarui dispozitiv mecanic, electric si/sau electronic pe un site de telecomunicatii ;
• Montajul suportilor pentru antene GSM
• Respectarea normelor de protectia muncii la inaltime.
• Stabilirea soluţiilor de conectare
• Instalarea si comisionarea echipamentelor de microunde punct-la-punct, punct-la-multipunct: NEC (V3, V4, NEO) , SIAE (PDH), Huawei(RTN 950, RTN 910), Alvarion(Breeze Acces).
• Mentine un inventar al echipamentelor de lucru, precum si al echipamentelor de instalat, incepand cu livrarea si terminand cu punerea in functiune.

CERINTE

• Liceu sau scoala profesionala cu profil tehnic;
• Experienta cel putin 2 ani in instalare echipamente radio-telecomunicaţii pentru staţiile de telefonie mobilă;
• Curs alpinist utilitar/lucru la inaltime
• Constituie avantaj major daca aveti experienta de lucru :
o Instalare echipamente radio, montaj antene RF, feederi, fibră optică, routere, swich-uri si alte echipamente aferente
o Cunostinte de retelistica/cablare
o Activitati de liftare si montaj a site-urilor GSM;
o Montaj antene GSM;
o Montaj sisteme balizaj.
• Disponibilitate pentru deplasari in afara tarii: locatie Spania;
• Cunoasterea limbii spaniole la nivel mediu prezinta un avantaj
• Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

• Pe perioada deplasarilor se asigura de companie
o transport
o cazare
o masa

Societatea noastra isi desfasoara activitatea in domeniul telecomunicatiilor, unde obiectul sau de activitate include : intretinerea , exploatarea , dezvoltarea si modernizarea retelelor de comunicatii, in special a retelelor de acces la bucla locala pentru operatorii de telecomunicatii