Coordonator transport international marfa Spania

Head-Hunting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Head-Hunting cauta dispecer cu experienta in companie de transport international marfa, pentru clientul sau – companie rutiera de transport international, cu sediul in Spania si filiala in Romania.

Activitatea se desfasoara in Spania, managerii si soferii sunt romani.

Se ofera:
- salarizare motivanta (in functie de experienta si impresia in urma interviului final),
- carte de munca in Romania + diurna,
- cazare gratuita, cu utilitati incluse,
- decontarea transportului,
- program de lucru de 8 ore/zi.

Responsabilitati:
- mentine legatura cu clientii si soferii,
- preia si urmareste executarea comenzilor de transport,
- avizeaza camioanele la locul incarcarii / descarcarii,
- optimizeaza costurile de transport,
- utilizeaza programele software specializate pentru introducerea datelor si comenzilor de transport in sistem,
- urmareste transporturile efectuate.

Telefon: 0723.188550
E-mail: office@head-hunting.ro

CERINTE

- experienta minim 6 luni ca dispecer in firma de transport international marfa, cu rute in Europa vestica,
- foarte buna cunoastere a legislatiei privind timpii de lucru,
- cunoasterea rutelor din Europa vestica,
- limba spaniola la nivel mediu, germana/franceza - reprezinta avantaj,
- soferii companiei sunt romani,
- permis de conducere cat. B,
- persoana analitica,
- foarte bune abilitati de comunicare.

Firma de recrutare personal acreditata pentru angajari in tara si strainatate.