CONTABIL- GESTIUNE SI EXPEDITIE - postul este pentru orasul Sovata

Rowo SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se afla in subordinea Dir. de Productie;
Responsabilitatile postului:
- Gestionarea miscarilor pe depozite cu sistem informatic de gestiune ERP;
- Gestionarea inventarului si controlul sistematic a soldurilor;
- Gestionarea expedierilor inclusiv emiterea de documente de transport si/sau facturarea acestora;
- Gestionarea sistemului de control al materialului lemnos ( SUMAL)

CERINTE

Cunostinte de operare PC,
MS OFFICE-nivel avansat;
Cunostinte in domeniu;
Limbi straine:
- limba engleza- nivel mediu (nivel avansat-constituie avantaj);
- limba italiana - constituie avantaj.
Abilitati si aptitudini personale:
- Gandire logica, capacitate de concentrare, de analiza si de sinteza;
- Discernamant, rigurozitate, corectitudine;
- Aptitudini de organizare si stabilire a prioritatilor;
- Receptivitate, corectitudine, cinste, spirit de echipa;
- Seriozitate si punctualitate in rezolvarea problemelor.

BENEFICII OFERITE

Se ofera un parcurs in cariera motivant din punct de vedere salarial

Rowo SA este specializata in prelucrarea bruta a lemnului; in productia de scaune si mese.