Specialist resurse umane

Sc Expur SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea tuturor proceselor si fluxului de documente aferente procesului de salarizare solicitate prin lege sau proceduri interne;
Colectarea documentelor justificative si actualizarea corespunzatoare a informatiilor privind statutul angajatilor in sistemul de salarizare;
Evidenta concediilor de odihna si calcularea drepturilor aferente acestora.
Colectarea / verificarea certificatelor medicale.
Organizarea procesului de recrutare a fortei de munca.
Intocmirea tuturor documentelor necesare desfasurarii relatiilor de munca (contracte individuale de munca, acte aditionale, informari, decizii etc.).
Operarea modificarilor necesare in carnetele de munca si gestionarea acestora in conformitate cu legislatia in vigoare.
Coordonarea activitatilor legate de medicina muncii
Gestionarea dosarelor de personal ale salariatilor .
Completarea si eliberarea de adeverinte de orice fel pentru salariati.
Actualizarea permanenta a bazei de date a salariatilor.
Gestionarea tichetelor de masa.
Intocmirea de rapoarte lunare / anuale inclusiv situatiile statistice.
Gestioneaza procesul de evaluare profesionala periodica a angajatilor.
Mentinerea unei relatii permanente cu institutiile locale (ITM, Casa de sanatate, Casa de pensii, Agentia pentru ocuparea fortei de munca, Banci etc).
Mentinerea relatiilor cu companiile cu care Expur lucreaza pentru servicii externe

CERINTE

Studii superioare
Certificare de inspector de resurse umane
Experienta intr-un post similar - minim 3 ani.
Cunostinte foarte bune de operare PC (Word, Excel obligatoriu)
Solide cunostinte de legislatia muncii
Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.
Carnet de conducere cat.B.
Disponibilitate de deplasare
Capacitate de analiza si sinteza
Abilitati de comunicare si relationare.
Constiincioazitate,rezistenta la stres.
Atitudine proactiva, persoana dinamica, creativa, capabila sa gaseasca solutii.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant, negociabil in functie de experienta actuala si raportat la performantele obtinute;
Pachet medical si bancar preferential
Mediu de lucru competitiv

Cu o experienta de peste 10 ani pe piata romaneasca, Expur SA este cel mai mare procesator local de seminte oleaginoase, fiind parte din grupul Alimenta International. Totodata, suntem si producator si exportator de produse derivate din soia, seminte de floarea soarelui si rapita, producator si distribuitor de ulei vegetal si trader de cereale. Detinem 2 fabrici, una in Slobozia si una in Urziceni, si o echipa de 600 angajati din care 30 activeaza la sediul din Bucuresti.