GESTIONAR/MAGAZINER

S.C. GREEN HARVEST S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura gestiunea fizica a stocului de marfa
- Opereaza in stoc miscarile de marfa
- Pastreaza documentele justificative legate de stocuri
- Efectueaza lunar inventarul stocului de marfa
- Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei
- Raporteaza superiorului ierarhic orice neconcordanta intre stocul fizic si cel scriptic
- Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei
- Respecta legislatia de gestiune a stocurilor
Introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare
- Efectueaza operatiuni de intrare in stoc a marfii
- Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei
- Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazine
Asigura miscarea stocurilor
- Efectueaza transferurile de marfa din stocul central in substocuri si retur
- Pastreaza evidenta documentelor de transfer emise, cu semnaturile de predare/primire la zi
- Emite avize de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege
- Urmareste ca marfa introdusa in stocul central sa fie sigilata
- Urmareste completarea de catre clienti a documentelor fiscale conform legislatiei
RESPONSABILITATILE POSTULUI:
Legat de activitatile specifice, raspunde de:
- Acuratetea inregistrarilor in stoc
- Inregistrarea sistematica si cronologica a datelor privind stocurile
- Indeplinirea la timp si intocmai a sarcinilor specifice trasate sau stabilite de superiorul ierarhic
- Calitatea raportarilor si a informarilor

CERINTE

- experienta in domeniu
- experienta pe post minim 1 an
- de preferat studii in domeniul Tehnic/Mecanic

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, negociabil in urma interviului.

Transportul pentru persoanele din Braila este asigurat de societate, la fel si transportul din Slobozia/Tandarei.
Pentru alte zone se va stabili in urma interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Agricultura