Agent Vanzari

Editura Delfin

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prospectarea continuă a pieței in vederea identificării și abordării de noi clienți
• Dezvoltarea portofoliului actual de clienți pe zona alocată
• Menținerea și dezvoltarea unor relații profesionale cu clienții in vederea menținerii unui nivel ridicat al satisfacției clienților și fidelizării acestora
• Realizarea indicatorilor de performanță: targetul lunar de vânzări și incasări, numărul de clienți deserviți, obiectivele de execuție
• Vizitarea clienților din zona alocată in conformitate cu routingul definit, respectarea cu strictețe a rutelor de vânzări definite
• Pregătirea și prezentarea rapoartelor de activitate conform indicatorilor specifici

CERINTE

• Experiență de cel puțin 2 ani in vânzari (experiența in vânzarea de carte reprezintă un avantaj)
• Persoană energică, persuasivă, cu atitudine serioasă, pozitivă
• Cunoașterea tehnicilor profesionale de vânzare și negociere
• Atitudine orientată spre satisfacerea cerințelor clienților
• Capacitate de adaptare și invățare rapidă
• Disponibilitate la munca de teren
• Orientare către rezultat
• Cunoștințe operare PC (MS Office)
• Permis conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix motivant și bonus de performanță, in concordanță cu rezultatele obținute și realizarea obiectivelor de vânzări
• Autoturism de serviciu
• Telefon mobil
• Tabletă
• Program de formare profesională și traininguri/team buildinguri periodice
• Posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru profesionist și dinamic