Recrutare Operator Parcări Publice

Transport Urban Sinaia

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigură taxarea corectă a autovehiculelor din parcări, în conformitate cu tarifele aprobate de Consiliul Local Sinaia

CERINTE

• Respectă programul de lucru stabilit de conducerea societății

• Se asigură că spațiile de parcare sunt corespunzătoare (curate, fără obiecte care pot provoca daune, deszăpezite, fără polei)

• Identifică toate autovehiculele care staționează în parcare, verifică dacă acestea au bonul fiscal care să ateste plata locului de parcare sau dacă au abonamente valabile emise de Transport Urban Sinaia sau Primăria Sinaia

• Dacă nu există bonuri fiscale sau abonamente valabile, va proceda la completarea unei atenționări, care va cuprinde ora găsirii mașinii în parcare, data, numărul mașinii, semnătura casierului și care va fi afișată pe mașină la loc vizibil

• Se asigură că toate mașinile care dețin abonamente de parcare emise de Transport Urban Sinaia sau de Primăria Sinaia, le au afișate în interior, la loc vizibil

• La momentul parcării unui autovehicul, dacă șoferul refuză plata (după ce i s-au comunicat tarifele), se va proceda, obligatoriu, la anunțarea Poliției Comunitare Sinaia, autorizată să aplice măsuri în acest caz

• Se asigură de funcționarea casei de marcat și de existența rolelor pentru aceasta

• Asigură deservirea amabilă și rapidă a clienților

• Eliberează bonuri fiscale, conform tarifelor și a timpului de staționare, tuturor utilizatorilor de spații de parcare

• La eliberarea tichetului de parcare, informează amabil deținătorul de vehicul despre necesitatea afișării tichetului de parcare pe bordul mașinii, la loc vizibil

• Răspunde de predarea integrală a numerarului încasat la fiecare tură în ziua imediat următoare
• Anunță conducerea societății despre toate neregulile constatate, care țin de buna funcționare a serviciului Parcări

• Nu se prezină la locul de muncă sub influența băuturilor alcoolice

• Nu părăsește locul de muncă fără acordul șefului ierarhic

• La sfârșitul programului de lucru, generează „Raportul zilnic fiscal″ din casa de marcat

Transport Urban Sinaia este o companie publică cu capital integral de stat, având drept unic acționar Consiliul Local Sinaia.
Transport Urban Sinaia are o experiență de peste 7 ani în transportul public de persoane cu mijloace de transport în comun și pe cablu. Compania administrează un patrimoniu în valoare de aproximativ 20 de milioane de euro, compus din: domeniul schiabil al orașului Sinaia, autobuze, microbuze, autocar, parcări, instalații de transport pe cablu (Telegondola Sinaia, Telescaunul Soarelui, Babyski Pârtia Nouă) și două baze sportive.

Transport Urban Sinaia are o experiență de peste 7 ani în transportul public de persoane cu mijloace de transport în comun și pe cablu. Compania administrează un patrimoniu în valoare de aproximativ 20 de milioane de euro compus din: Pârtiile de Ski Sinaia, autobuze, microbuze, autocar, parcări, instalații de transport pe cablu (Gondola Sinaia, Telescaunul Soarelui, Babyski Pârtia Nouă) și două baze sportive.