Front Office Manager Hotel 5*

EBC INTERIM

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

EBC Interim recruteaza pentru un Hotel de 5* din Sinaia un Front Office Manager.

Postul necesita relocare in Sinaia pentru persoanele din alte orase.

Descriere:

- Responsabil pentru buna operare a tuturor departamentelor din subordinea sa (Receptie, SPA), asigurand o buna relatie intre oaspeti si hotel.
- Asigura calitatea serviciilor oferite oaspetilor de catre receptie.
- Asigura un serviciu rapid si amabil si rezolva cu tact si diplomatie plangerile si obiectiile oaspetilor.
- Este responsabil de plata facturilor si limita de creditare.
- Organizeaza programul de lucru pentru receptie.
- Mentine : disciplina in randul angajatilor (cu privire la pastrarea uniformelor in bune conditii), procedurile de siguranta (referitoare la oaspeti, bunurile lor si proprietatea hotelului), ordinea in holul receptiei.
- Verifica completarea documentelor de evidenta primara si modul de efectuare a platilor de receptie.

CERINTE

- Experienta anterioara obligatorie intr-un hotel de 5*.
- Studii superioare in domeniu constituie un avantaj.
- Rigurozitate in indeplinirea procedurilor hotelului.
- Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational.
- A doua limba straina cunoscuta reprezinta un avantaj.
- Bune abilitati de comunicare, rezistenta la stress.
- Persoana dinamica, eleganta.
- Nivel avansat de cunoastere asuitei Office.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial foarte motivant. Salariu fix + bonus de performanta.
- Se ofera cazare pentru persoanele din alte orase.

EBC INTERIM este o companie internationala în domeniul recrutării, selecţiei, plasarii şi gestiunii de personal.

EBC INTERIM este in Romania din 2009 si a fost infiintata cu scopul de a oferi pe piaţa românească dar si cea externa, servicii de cea mai bună calitate în domeniile recrutarii de personal si a muncii temporare.

Astfel, prin calitatea serviciilor si a expertizei echipei sale, EBC INTERIM garanteaza derularea unui parteneriat cu societatile client la standardele impuse de acestea.

EBC INTERIM isi propune sa fie si sa ramana ” PARTENERUL DUMNEAVOASTRA IN RESURSE UMANE”