Kraft Logistic srl Sighisoara angajeaza dispecer transport marfa

SC Kraft Logistic srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

-planifica si organizeaza transportul de marfuri intern si international.
- coordoneaza la nivel national si international transporturile.
- oferteaza clientii existenti.
- cunoaste in orice moment situatia soferilor pe care ii coordoneaza.
- cunoaste pozitia si programul masinilor pe care le coordoneaza.
- optimizeaza rutele si transmite soferilor cele mai bune trasee.
- verifica buna efectuare a curselor si ajuta soferul in timpul efectuarii acestora.
- proceseaza, verifica si confirma comenzile.

CERINTE

-limba germana nivel avansat(scris si vorbit).
-limba engleza si franceza reprezinta un avantaj.
- abilitati de comunicare cu colegii si clientii.
- bune abilitati de organizare si planificare
- cunostinte operare PC (WORD, EXCEL, OUTLOOK, GOOGLE MAPS)

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv+bonur masa,contract perioada nelimitata.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie transport international marfa