Receptioner hotel (2 posturi)

SC ARCER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
 Pregatirea primirii clientilor si inregistrarea lor; inregistratea consumurilor clientilor
 Rezolvarea reclamatiilor
 Completarea documentelor specifice receptiei
 Efectuarea operatiunilor de facturare
 Efectuarea legaturilor telefonice in interiorul si exteriorul hotelului
 Urmarirea facturarii serviciilor
 Comunicarea cu celelalte departamente ale hotelului
 Pastrarea valorilor
 Activarea si dezactivarea cheilor magnetice
 Inchiderea zilei hoteliere (Night Audit )
 Pregatirea plecarii clientului si asistarea acestuia la plecare.

CERINTE

(2 posturi)

Cerinte
 Limba engleza – nivel conversational (a doua limba straina constituie un avantaj)
 Experienta in utilizarea softului de gestiune hoteliera Opera reprezinta un avantaj
 Experienta anterioara in industria hoteliera/vanzari reprezinta un avantaj
 Orientare spre client
 Abilitati de comunicare excelente
 Atentie la detalii
 Proactivitate

BENEFICII OFERITE

Oferta
 Posibilitatea de a lucra intr-un mediu placut si competitiv
 Contract individual de munca pe durata nedeterminata
 O masa pe zi
 Oportunitati de dezvoltare profesionala prin programe de training specializate

Posturile disponibile sunt pentru HOTEL GRADINA MORII
link: www.hotelgradinamorii.ro

Va rog sa trimiteti CV-ul si Scrisoarea de intentie pe adresa de email: office@arcer.ro

DESCRIEREA FIRMEI

www.hotelgradinamorii.ro
www.arcer.ro