Web Developer – Sibiu

HRTcareer

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea clientului

Suntem o echipa tanara din Sibiu si ne ocupam de web development, cream magazine online adaptate pentru firmele din Romania si campanii de promovare online. Avem experienta in tehnologia online de 12+ ani si muncim pentru a ajuta firmele sa isi creasca veniturile vanzand online si prin tehnologia mobila.

Platforma noastra de ecommerce este eficienta, moderna si ofera companiilor un mod simplu si complet de a vinde online si pe mobil. Solutiile create de echipa noastra aduc succes clientilor nostrii.

Responsabilitati

Elaborarea si intretinerea de aplicatii software si baze de date prin dezvoltarea de module de cod in limbaje de programare, folosind medii de dezvoltare integrate si configurarea aplicatiilor necesare, testarea aplicatiilor si modificarea programelor
Acordarea de asistenta utilizatorilor pentru folosirea proiectelor software dezvoltate prin demonstratii practice si prezentari
Dezvoltarea permanenta a cunostintelor de specialitate a compartimentului, participarea la discutii pe teme de interes
Asigurarea mentenantei echipamentelor prin respectarea instructiunilor de utilizare, raportarea la departamentul Service a eventualelor defectiuni intervenite
Asigurarea bunei functionari a programelor instalate prin respectarea procedurilor legate de protectia impotriva virusuri informatici, mentinerea configuratiei software
Respectarea standardelor de calitate impuse prin specificatiile proiectelor, termenelor de executie si cerintelor de proiectare
Adoptarea unui comportament adecvat promovarii intereselor firmei

CERINTE

Experienta minim 2 sau 3 ani
Baze de date MySQL
Limbaje de programare HTML, PHP
Constituie avantaj cunostinte de Javascript, jQuery, Ajax
Utilizarea de aplicatii de editare imagini si animatii
Cunostinte despre platformele WordPress, osCommerce, Prestashop
Orientare spre domeniul UX si UI
Limba engleza nivel mediu
Persoana orientata spre domeniu tehnic, cu atentie distributiva, deschisa, cu dorinta de a invata permanent, responsabila, pasionata de software, creativa, cu initiativa proprie, organizata, orientata spre detalii, cu bune abilitati de comunicare, spirit de echipa si echilibru emotional.

Nota: Pentru a aplica la acesta pozitie trimiteti cv-ul dvs. si scrisoarea de intentie la adresa: hrt@hrtcareer.com

BENEFICII OFERITE

Contract pe perioada nedeterminata
Bonuri de masa
Program flexibil
Training-uri de specialitate
Laptop

International Recruitment & HR Consultancy for improving employee's and employer's competences.

We generate competence that provide encouragement, trust and performance.

Through partnership we contribute to improving human resources processes and development of human capital for businesses.

HRTcareer.com
Invest in your competence!