Web Developer

HRTcareer

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam Web Developer pentru o companie client din Sibiu. Vei avea ocazia sa faci parte dintr-o echipa tanara si pasionata de tehnologie si mediul online, care creeaza solutii de succes pentru clientilor lor.

Compania are 12+ ani experienta in tehnologia online si ajuta firmele sa isi creasca veniturile prin vanzarea online si prin tehnologia mobila. Dispune de o platforma ecommerce eficienta, moderna si ofera companiilor un mod simplu si complet de a vinde online si pe mobil.

Ca si Web Developer vei ajuta companii sa isi extinda afacerile si in acelasi timp, vei avea ocazia sa iti perfectionezi abilitatile pe care le ai, sa iti dezvolti altele noi, sub indrumarea unei echipe entuziaste si profesioniste.

Responsabilitatile tale:

Elaborarea si intretinerea de aplicatii software si baze de date prin dezvoltarea de module de cod in limbaje de programare, folosind medii de dezvoltare integrate si configurarea aplicatiilor necesare
Testarea aplicatiilor si modificarea programelor
Acordarea de asistenta utilizatorilor pentru folosirea proiectelor software dezvoltate prin demonstratii practice si prezentari
Dezvoltarea permanenta a cunostintelor de specialitate
Participarea impreuna cu echipa la discutii pe teme de interes
Mentenanta echipamentelor prin respectarea instructiunilor de utilizare
Asigurarea bunei functionari a programelor instalate prin respectarea procedurilor legate de protectia impotriva virusuri informatici, mentinerea configuratiei software
Respectarea standardelor de calitate impuse prin specificatiile proiectelor, termenelor de executie si cerintelor de proiectare

CERINTE

Care sunt cerintele minime:

Experienta minim 2 sau 3 ani
Baze de date MySQL
Limbaje de programare HTML, PHP
Constituie avantaj cunostinte de Javascript, jQuery, Ajax
Utilizarea de aplicatii de editare imagini si animatii
Cunostinte despre platformele WordPress, osCommerce, Prestashop
Orientare spre domeniul UX si UI
Limba engleza nivel mediu
Sa fii o persoana orientata spre domeniu tehnic, deschisa, cu dorinta de a invata permanent, responsabila, creativa, cu initiativa proprie, organizata, orientata spre detalii, cu bune abilitati de comunicare, echilibru emotional si spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa
Program flexibil
Training-uri de specialitate
Laptop
Un mediu de lucru placut

Crezi ca ti se potriveste acest job?
Trimite-ne o scrisoare de intentie si CV-ul tau la adresa hrt@hrtcareer.com

International Recruitment & HR Consultancy for improving employee's and employer's competences.

We generate competence that provide encouragement, trust and performance.

Through partnership we contribute to improving human resources processes and development of human capital for businesses.

HRTcareer.com
Invest in your competence!