Web Developer

HRTromania.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

HRTromania recruteaza pentru compania SensMedia Web Developer.

SensMedia este o echipa tanara din Sibiu, cu experienta in online (+10 ani) si munceste pentru a ajuta antreprenorii, start-up-urile si firmele mici si mijlocii sa isi creasca veniturile vanzand online si prin tehnologia mobila cu ajutorul solutiei sale de comert electronic creata special pentru firmele din Romania.

Platforma de ecommerce Sensmedia este eficienta, moderna si ofera companiilor un mod simplu si complet de a vinde online si pe mobil. Pe langa magazinele online realizeaza, de asemenea si site-uri web si creeza campanii de promovare online.

Te simti bine cand muncesti? Cautam oameni exceptionali care vor sa se alature echipei Sensmedia din Romania. Vino sa ne cunosti!

Responsabilitatile postului

• Elaborarea si intretinerea aplicatii software si baze de date prin dezvoltarea de module de cod in limbaje de programare, folosind medii de dezvoltare integrate si configurarea aplicatiilor necesare, testarea aplicatiilor si modificarea programelor
• Acordarea de asistenta utilizatorilor pentru folosirea proiectelor software dezvoltate prin demonstratii practice si prezentari
• Dezvoltarea permanenta a cunostintelor de specialitate a compartimentului, participarea la discutii pe teme de interes
• Asigurarea mentenanta echipamentelor prin respectarea instructiunilor de utilizare, raportarea la departamentul Service a eventualelor defectiuni intervenite
• Asigurarea bunei functionari a programelor instalate prin respectarea procedurilor legate de protectia impotriva virusuri informatici, mentinerea configuratiei software
• Respectarea standardelor de calitate impuse prin specificatiile proiectelor, termenelor de executie si cerintelor de proiectare
• Adoptare unui comportament adecvat promovarii intereselor firmei

CERINTE

Cunostinte minime:

• Baze de date MySQL
• Limbaje de programare HTML, PHP
• Constituie avantaj cunostinte de Javascript, jQuery, Ajax
• Utilizare de aplicatii de editare imagini si animatii
• Cunostinte despre platformele Wordpress, osCommerce, Prestashop
• Orientare spre domeniul UX si UI
• Limba engleza nivel mediu

Cadidatul ideal

Este o persoana orientata spre domeniu tehnic, cu atentie distributiva, deschisa, cu dorinta de a invata permanent, responsabila, pasionata de software, creativa, cu initiativa proprie, organizata, orientata spre detalii, cu bune abilitati de comunicare, spirit de echipa si echilibru emotional.

BENEFICII OFERITE

• Bonuri de masa
• Program flexibil
• Training-uri de specialitate
• Laptop

HRTromania.ro asigura servicii de consultanta in resurse umane si training: suport continuu pentru procesele de resurse umane, design organizational si planificare strategica in resurse umane, recrutare si selectie, asistenta pentru aplicarea legislatiei munci si relatiile cu angajatii.

HRTromania.ro ofera training-uri pentru dezvoltarea competentelor angajatilor si angajatorilor.

Investeste in competenta ta.