Telesales Representative

Consilo Web

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce responsabilitati vei avea:
• Sa contactezi clientii din baza de date si sa ii informezi cu privire la serviciile si produsele existente in portofoliul companiei client;
• Sa pui intrebari clientilor privind serviciile utilizate in prezent si sa le identifici nevoile pentru a le putea inainta o noua oferta;
• Sa pui intrebarile potrivite pentru a identifica nevoile clientilor contactati, apoi pentru a inchide vanzarea;
• Sa implementezi vanzarile conform procedurii;
• Sa faci un efort suplimentar pentru a-ti realiza targetul zilnic si pentru a facilita vanzari viitoare;
• Sa fii un coechipier de nadejde pentru echipa ta in realizarea targetului zilnic si lunar;
• Sa tii evidenta numarului de apeluri, vanzari si sa iti notezi informatiile importante.

CERINTE

• Sa ai abilitati de comunicare excelente, sa iti placa sa vorbesti, dar sa si asculti;
• Sa iti placa vanzarile si sa iti doresti o experienta de vanzari in call center;
• Sa iti placa provocarile si sa nu te sperie activitatile solicitante sau programul uneori incarcat;
• Sa iti duci sarcinile la bun sfarsit, sa fii o persoana de actiune, dinamica, placuta, deschisa, cu zambetul si optimismul la purtator;
• Sa iti doresti sa inveti si sa cresti atat personal cat si profesional impreuna cu echipa din care faci parte;
• Sa te entuziasmeze ideea de a face parte dintr-un proiect ambitios la dezvoltarea caruia contribui chiar tu;
• Sa fii din Sibiu sau imprejurimi

BENEFICII OFERITE

Ce oferim:
• Posibilitatea de angajare permanenta, cu salariu fix + comision din vanzari; ne luam banii la timp si avem posibilitatea sa ne crestem lunar venitul prin comision;
• Deoarece suntem in crestere continua, oferim constant oportunitati de promovare in cadrul firmei pentru cei dedicati proiectului;
• Suntem o echipa tanara, dar consideram ca varsta este doar un numar, suntem uniti chiar daca lucram pe campanii diferite; mediul de lucru este placut, dar competitiv deoarece lucram in vanzari.
• Superiorii sunt deschisi si intelegatori. Este destul de greu la inceput, dar vei imparti greul cu echipa si suntem alaturi de tine sa inveti repede; ne dorim sa faci performanta si iti oferim tot ce ai nevoie in acest sens (training, suport, coaching, fellow, feedback).

Consilo este o companie specializata pe externalizarea de servicii. In prezent, compania activeaza pe piata din Romania avand ca obiectiv dezvoltarea mediului de business romanesc.
Valorile noastre:
Empatie – ne adaptam solutiilor partenerilor nostrii
Calitate – echipe foarte bine pregatite
Transparenta – comunicarea cu clientii este vizibila in cel mai mic detaliu
Onestitate – ramane sa va convingeti dumneavoastra
Misiunea noastra: Conectam experiente pozitive
Consilo WEB – echipele noastre aduc valoarea partenerilor prin crearea si optimizarea website-urilor cat si promovarea produselor si servicilor proprii pe Facebook, Google, Youtube, Linkedin sau pe alte canale de comunicare on-line. Oferim servicii si pe partea de suport client raspunzand in numele partenerilor nostri la telefon, e-mail sau retele de socializare; generare de lead-uri oferind echipelor de vanzari clienti interesati de produsele si serviciile companiei; telesales si telemarketing; recuperari debite; realizare de evaluari si cercetari privind satisfactia clientilor unei companii.
Consilo HR – divizia responsabila de training-uri (Simulari de Business, Traning de Vanzari, Schimbare de Cultura Organizationala, Coaching pe motivarea echipelor, Seminar pe Tema Antrerprenoriatului), Consultanta in Vanzari (Conceptul de Training on the JOB), Recrutare si Consultanta pe partea de Resurse Umane. Metodele noastre sunt adaptate situatiei de business actuala, compania noastra oferind garantii pentru programele sale.