Tehnician mentenanta electronica

Marquardt Schaltsysteme SCS SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Respectarea standardelor pentru procese, mijloace de productie si mijloace de verificare;
•Efectuarea activitatilor de mentenanta preventiva;
•Efectuarea activitatilor de reparatii masini;
•Completarea informatiilor legate de mentenanta in documentele aferente;
•Urmarirea pieselor de schimb;
•Interventia la masini si inlaturarea defectelor;
•Urmarirea preventiva a functionarii masinilor.

CERINTE

Candidatul ideal ofera suport service pentru echipa sectiei Electronica, asigura functionarea optima a utilajelor industriale, lucreaza eficient in echipa.

Cerinte:

•Experienta in domeniul mecanic/electromecanic minim 1 an;
•Experienta in service si reparatii masini;
•Experienta in automatizari;
•Experienta actionari mecanice si electromecanice;
•Cunostinte desen tehnic si scheme electrice;
•Experienta in prelucrari mecanice;
•Competente de comunicare in limba germana/engleza;
•Personalitate organizata si spontana;
•Mod de lucru structurat;
•Capacitatea de a lucra intr-o echipa globala;
•Capacitatea de comunicare foarte buna;
•Initiativa proprie
•Disponibilitate de a lucra in 4 schimburi.

BENEFICII OFERITE

•Avantajul de a lucra intr-un mediu profesionist si modern;
•Interactiunea cu tehnologie industriala de ultima generatie;
•Formare profesionala in domeniu;
•Tichete de masa;
•Al XIII-lea salariu.

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat intr-un concern international producator de componente in domeniul automotiv.Firma Marquardt Schaltsysteme va investi in acest an cca.6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu.Anul trecut, investitiile companiei au totalizat peste 15 milioane de Euro.Firma a cumparat un teren cu o suprafata de cca. 53.000 de metri patrati, unde a dezvoltat prima etapa a unei unitati de productie de sisteme electromecanice si electrice,repere destinate exclusiv exportului,pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen si Porsche.Marquardt Schaltsysteme are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.