Supervisor productie (Sef sectie)

SC ALAN TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza si planifica activitatea zilnica de productie in functie de diferiti factori ce intervin (absenteism, target, trainig etc.)
• Urmareste respectarea planului de productie zilnic/saptamanal.
• Analizeaza si rezolva problemele/ blocajele/ calitatea lucrului si decide ce actiuni trebuie efectuate.
• Asigura fluxul de productie pentru intreaga linie de productie, zilnic, astfel incat sa atinga volumul de productie cerut cat si calitatea ceruta de client.
• Coordoneaza echipa de operatori productie, motiveaza si actioneaza ca un lider pentru intreaga echipa.
• Propune solutii pentru imbunatatirea activitatii, atat din punct de vedere al proceselor, cat si din punct de vedere tehnologic
• Verifica tiparele conform cu modelul lansat in productie.

CERINTE

Cerintele postului:

• Experienta 2-5 ani in domeniu marochinariei/industrie usoara constituie avantaj
• Operare PC- nivel mediu (Word, Excel, Outlook, etc.)
• Optional cunoasterea limbii italiene - nivel conversational

Abilitati practice :

• Capacitate buna de organizare si planificare
• Rapiditatea in luare decizilor, de a rezolva lucrurile promt, prin respectarea termenelor primite
• Tact in abordarea problemelor,
• Abilitati de conducere a unei echipe.
• Simt practic bine dezvoltat
• Orientare spre rezultate
• Gandire flexibila, creativa

BENEFICII OFERITE

- tichete de masa
- abonament servicii medicale la clinica privata

Compania Alan Trade s-a infiintat in anul 2004 si este o companie romaneasca. Producem posete de lux din piele naturala pentru unul dintre cele mai mari branduri de lux din lume. Momentan suntem aproximativ 200 de angajati, toti la sediul din Sibiu.