strungar

SIRV SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea lucrarilor de strunjire
- Analizarea si adaptarea gesturilor conform variatiilor tehnice (piesa, climat, altele)
- Respecta cerintele postului, si gamele de calitate destinate acestui post.
- Respecta norma de productie.
- Anticipeaza nevoile legate de fabricatie.
- Imbunatateste (economiseste) consumul de materiale si rata rebutului.
- Asigura curatenia la postul de munca
- Inregistreaza piesele aparute ca rebut
- Asigura curatenia si buna functionare a utilajului folosit , iar in cazul defectiunilor constatate se adreseaza sefului de echipa sau serviciului de mentenanta.

Cerinte

Persoane dinamice, organizate, perspicace si responsabile.
Experienta in domeniu constituie un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

se discuta la selectia candidatului
Tematica de concurs, bibliografia si alte informatii
se pot obtine de la :
-Sectia IRV Sibiu
din Cadrul CIRV,

CERINTE

-sa cunoasca limba romana
-sa fie apt pt serviciu din punct de vedere al sanatatii
-sa nu aiba antecedente penale
Studii : scoala profesionala/liceu absolvite cu diploma, respectiv certificat de absolvire ;
• Pregatire profesionala: diploma de absolvire/certificat de calificare sau competente profesionale pentru STRUNGAR.
• Vechime in specialitatea studiilor minimum 5 ani
Dosarele de înscriere la concurs se vor depune pâna la data de 15 decembrie 2015, în intervalul orar 900 -1200, la sediul din Sibiu, strada Stefan cel Mare, nr. 132.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa;
- decontare transport.

CIRV activeaza in principal in domeniul reparatiilor de material rulant, furnizind servicii de intretinere si reparatii pentru vagoanele de marfa ale principalilor operatori de transport feroviar din tara.