STRATEGIC BUYER in SIBIU

RECRUT'ART

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea si selectarea furnizorilor strategici
- Gestionarea legaturii cu furnizorii, concomitent cu implementarea programelor de reducere a costurilor
- Coordonarea si negocierea contractelor cu furnizorii
- Evaluarea permanenta a furnizorilor, derularea de programe de imbunatire continua cu acestia
- Managementul proiectelor speciale
- Administrarea fluxului de bunuri
- Identificarea oportunitatilor de rentabilizare a companiei (Total cost of ownership) pentru toate bunurile din portofoliul buyer-ului

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta pe o pozitie similara (minim 3 ani)
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
- Abilitati de analiza si sinteza
- Capacitatea de a gestiona si duce la bun sfarsit mai multe proiecte simultan
- Limba engleza la nivel avansat, limba germana constituie avantaj important
- Bune cunostinte MS Office
- Cunostinte in utilizarea unui sistem ERP (SAP sau similar) sunt un avantaj

Suntem o firma de consultanta in domeniul resurselor umane din Sibiu si oferim servicii de recrutare si selectie de personal pentru pozitii de specialisti cu studii superioare, middle management si top management.
Prin munca si profesionalismul nostru, prin aprecierea clientilor nostri ne-am consolidat pozitia pe piata locala de consultanta resurse umane si ne-am castigat un loc de frunte printre companiile de consultanta HR din Sibiu.