Specialist SSM - Sibiu

Job Partner

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza activitatile de prevenire si protectie pentru 2 puncte de lucru;
- identifica pericolele si evalueaza riscurile – semnalizeaza zonele cu risc ridicat si specific;
- elaboreaza si actualizeaza planul de prevenire si protectie;
- intocmeste documentatiile, tematicile cu caracter tehnic de informare si instruire a lucratorilor în domeniul securitatii si sanatatii în munca si al situatiilor de urgenta;
- elaboreaza programul de instruire-testare la nivelul întreprinderii;
- tine evidenta meseriilor si a profesiilor prevazute de legislatia specifica, pentru care este necesara autorizarea exercitarii lor;
- monitorizeaza functionarea sistemelor si a dispozitivelor de protectie, a aparaturii de masura si control, precum si a instalatiilor de ventilare sau a altor instalatii pentru controlul noxelor în mediul de munca;
- verifica starea de functionare a sistemelor de alarmare, avertizare, semnalizare de urgenta, precum si a sistemelor de siguranta;
- stabileste echipamentele individuale de protectie pentru fiecare post de lucru;
- elaboreaza rapoartele privind accidentele de munca suferite de lucratorii din întreprindere;
- reprezinta compania in fata autoritarilor statului;
- intocmeste toate documentele cerute de legile in vigoare in ceea ce priveste SSM si SU.

CERINTE

- studii superioare in domeniul tehnic;
- minim 3 ani experienta intr-un post similar in domeniul productiei;
- curs Inspector SSM – curs 80 ore;
- cunostinte de limba engleza la nivel minim mediu;
- competente operare Microsoft Office;
- permis de conducere categoria B;
- disponibilitate pentru deplasari;
- integritate si profesionalism;

BENEFICII OFERITE

- contract de munca pe perioada nedeterminata;
- salariu atractiv;
- tichete de masa;
- prime de Paste, Craciun;
- ore suplimentare platite 200%;
- transport decontat;
- abonament la clinica medicala privata.

DESCRIEREA FIRMEI

E T I M P U L S A F I I R E M A R C A T !

JobPartner. Pentru ca oamenii conteaza si pentru ca e timpul sa iubesti ziua de luni. Am creat JobPartner din dorinta de a fi mai aproape de oameni talentati ca tine, care merita sa intalneasca angajatori care iubesc si dezvolta cu adevarat oamenii.

La JobPartner veti avea parte de un candidate experience inedit, veti regasi dorinta de a descoperi si cunoaste potentialul maxim de care dispuneti, astfel incat sa va indreptam catre job-uri care vi se potrivesc cu adevarat.

Pentru ca pasiunea noastra pentru domeniul resurselor umane este nestinsa, furnizam cu succes de mai bine de 5 ani de zile servicii de recrutare & selectie si consultanta in domeniul resurselor umane.

www.jobpartner.ro