Responsabil vanzari piese auto

Sc MADNIK AUTO Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

-identificare si ofertare piese in soft-uri specializate
-vanzare piese catre clienti
-intocmire necesar de piese pentru stocul din magazin
- vanzarea produselor si a serviciilor companiei (piese de schimb auto, echipamente pentru service-uri);
- realizarea planului de vanzari zilnic/lunar/anual cu respectarea conditiilor contractuale;
- prezentarea ofertelor de pret clientilor;
- prospectarea in permanenta a pietei in vederea identificarii noilor clienti si cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor;
- fidelizarea clientilor;
- urmarirea incasarii facturilor.

CERINTE

- abilitati in domeniul tehnic;
- experienta profesionala in domeniul vanzarilor de minim
- cunoasterea limbii engleza la nivel mediu;
- permis de conducere categoria B;
- foarte bune abilitati de comunicare, negociere si vanzare;
- abilitati de analiza si planificare;
- persoana implicata si proactiva.

BENEFICII OFERITE

-contract de munca pe perioada nedeterminata;
- formare profesionala.
- munca intr-un colectiv dinamic

Premio Madnik aduce standardele europene ale francizei Pre­mio de la Goodyear pe piaţa din judeţ, fiind primul centru Premio din zonă.
Situat pe Calea Guşteriţei nr. 21-23 (fosta Benzinărie Balanţa), pe o suprafaţă de 1.450 mp, magazinul-service Premio Madnik propune clienţilor săi beneficiile stan­dardelor Premio într-o locaţie adaptată atât serviciilor, cât şi clienţilor, oferind oamenilor posibilitatea de a rămâne în contact cu maşinile lor cât timp acestea stau în service, dar şi de a petrece timpul de aştep­tare într-o atmosferă plăcută. Asta pentru că showroom-ul, cu o suprafaţă de 380 mp, este o zonă de tip cafenea, dotată cu 26 de locuri la mese şi acces gratuit la Internet, iar activităţile de service se desfăşoară în cinci rampe de lucru, din care patru sunt destinate service-ului de roţi pentru turisme şi una pentru camioane.