Responsabil Contabilitate Primara

Sc MADNIK AUTO Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
- inregistarea operatiunilor de casa
- inregistrarea extraselor bancare; Ron, valuta
- procesare plati; emiterea de plati prin Internet Banking sau prin bilete la ordin/ op uri manuale; mentinerea evidentei acestora.
- evidenta cambii(C.E.C., B.O.)- primire cambii; verificare date; inregistrare insistemul contabil;
-trimitere la banca spre scontare; urmarire scontare; intocmire situatii incasare cambii/ refuzuri;
- mentinerea relatiei cu bancile;
- evidenta contractelor de credit si urmarirea acestora; urmarire termene, conditii contracte credit;
- oferirea de informatii zilnice cu privire la: disponibil cash in banca/numerar;incasari zilnice; plati zilnice; disponibil linie credit; rambursari/trageri linie credit;
- operarea facturilor de achizitii(marfa,obiecte inventar, prestari servicii etc;)
- mentinearea relatiei cu furnizorii din punct de vedere al soldurilor existente;actualizare date bancare furnizori;
- operarea facturilor de clienti
- verificarea scadentelor precum si respectarea termenelor de plata stabilite.
- elaborarea diferitelor rapoarte si analize catre conducere

CERINTE

-experienţă într-un post similar
-nivel studii medii (preferabil economice)
-experienţă în operarea cu un program de contabilitate şi gestiune (avantaj cunoasterea programului Viltech)
-disponibilitate pentru program prelungit
-domiciliu stabil în in localitatea unde se afla punctul de lucru.

WWW.ANVELOPEX.RO este un site dedicat vanzari online de anvelope,jante ,tunning si sisteme antiderapante.