Reprezentant vanzari- Clienti Distributie Tg Mures/Sibiu, Timisoara

SC Dacris Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti in zona alocata;
- Realizarea obiectivelor din vanzari lunare si anuale prin administrarea zonei arondate;
- Identificarea nevoilor clientilor si prezentarea solutiilor optime;
- Preluarea comenzilor si incheierea de noi contracte;
- Negocierea termenelor si modalitatilor de plata conform politicii comerciale;
- Mediatizarea ofertei - vanzarea intregii game de produse a companiei;
- Identificarea oportunitatilor de dezvoltare de noi produse;
- Prospectarea, analiza si intrepretarea informatiilor din piata;
- Mentinerea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei
- Mentinerea legaturii cu celelalte departamente pentru finalizarea comenzilor;

CERINTE

Pentru ca suntem o echipa flexibila si cu abordare curajoasa, ne-am dori ca si tu sa fii la fel.
Pentru ca suntem entuziasti, ne-ar bucura sa gasim aceasta calitate si la tine.

Pentru a avea success in acest rol trebuie sa indeplinesti urmatoarele criterii:
- Portofoliu de clienti activi (de preferat Distribuitori si Librarii);
- Experienta de min. 3 ani in vanzari;
- Cunostinte despre piata de birotica si papetarie-reprezinta un avantaj;
- Foarte bune abilitati de negociere, relationare interpersonala, flexibilitate, tenacitate, spirit intreprinzator;
- Orientare catre client
- Capacitatea de a lucra independent
- Permis auto categoria B - masina proprie constituie un avantaj;
- Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, Internet)

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea unui castig egal cu timpul alocat, efortul si implicarea ta
- Telefon mobil
- Libertate de abordare si punere in aplicare a ideilor, pregatirii/metodelor/tehnicilor proprii;
- Instruire/formare profesionala;
- Suportul intregii echipe;

Dacris Impex este prezent de peste 17 ani pe piata romaneasca si este specializat in importul, distributia si comercializarea articolelor de birou si a produselor tiparite. Dacris este unicul importator al produselor Pilot in Romania si distribuitor pentru branduri de renume precum: 3M, Fellowes, Tarifold, Xerox, HP, Esselte, Rapid, Aero, Etilux, Elba, Brother, Papyrus, Noki, Trodat, Tork, Aurora, M&M, L’Oblique.

In 2008 Dacris a lansat primul catalog de articole de birou ce continea produse realizate din materiale reciclate. A promis atunci ca va dezvolta constant aceasta categorie de produse eco. De aceea in catalogul anual de produse Dacris a creat un capitol special, destinat in exclusivitate produselor de birou eco.
In 2009 Grupul Dacris devine al doilea jucator national pe piata articolelor de birou si si-a mentinut pozitia pana in prezent.
In 2012 Dacris a primit premiul pentru “Regional Reseller of the Year”, cea mai importanta recunoastere la nivel european pe care o poate primi o companie specializata in distributia de birotica si papetarie.