Reprezentant vanzari

STAR MEDIA OFFICE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii
- administreaza si dezvolta portofoliul de clienti
- prospecteaza piata si identifica oportunitatile de dezvoltare a companiei
- preia comenzile de la clienti si se ocupa de onorarea lor
- consiliaza clientii in scopul satisfacerii nevoilor acestora si atingerii obiectivelor postului
- respecta politica comerciala a companiei referitoare la limita de credit, modalitate de plata, discount-uri si pachete de servicii pentru fiecare client
- incaseaza contravaloarea produselor vandute si depune monetarul la casieria companiei, recupereaza creditele din piata
- urmareste atingerea target-ului de vanzari alocat dupa criteriul teritorial
- se implica activ in activitatile de promotie desfasurate in cadrul companiei
- respecta si aplica principiile de vanzare invatate in cadrul training-urilor
Abilitati
- foarte bune abilitati de comunicare, convingere si negociere, relationare, lucru in echipa
- orientat spre invatare si aplicare a cunostintelor intr-un timp scurt (3 luni)
- cu initiativa si capacitate de analiza - bine organizat si perseverent
- atentie concentrata si distributiva
- persoana punctuala, agreabila
- spirit de observaţie, dinamism, gândire comercială, eficienţă, initiativa
- mod de gandire orientat catre client, dar si focusat pe rezultate

CERINTE

Reprezentant vanzari zonal consumabile de birou si produse de tipografie. Carnet de conducere categoria B. Persoana cu abilitati in comunicare, dinamica, sociabila

DESCRIEREA FIRMEI

Tipografie & Depozit birotica si papetarie