Reprezentant vanzari

SC FLORADI PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Participa si se implica activ in negocierea si incheierea contractelor cu clientii, facand propuneri cu privire la clauzele comerciale pe care acestea trebuie sa le contina; controleaza si monitorizeaza derularea contractelor cu acestia (respectarea clauzelor contractuale, livrarea, calitatea produselor, documente, intarzieri de livrare, etc.);
 Inainteaza oferte in urma contactarii de catre potentialii clienti
 Intocmeste si inainteaza comenzi pentru produse
 Indentifica si contacteaza potentialii clienti de pe zona pe care o are in responsabilitate, prezentand oferta de colaborare.
 Intretine relatii cu toti clientii oferindule asistenta comerciala, si masoara gradul de satisfactie al acestora in relatia cu firma pe care o reprezinta.
 Realizeaza planul de vanzari primit.
 Incaseaza contra valoarea produselor vandute la timp conform politicii comerciale a firmei
 Participa la actiunile de marketing menite sa asigure o mai buna vanzare si cresterea cotei de piata a produselor pe care le vinde.
 Colaboreaza cu alte departamente ale firmei ( contabilitate, logistica ) ptr. o mai buna desfasurare a activitatii.

CERINTE

Experienta in vanzari 1-2 ani
Carnet de conducere cat B

BENEFICII OFERITE

Bonus in functie de realizarea obiectivelor primite.

Este o societate cu capital integral privat, infintata in anul 1997, avand doi actionari si are ca obiectiv principal de activitate comert cu ridicata ( distributie ); in domeniul:
- apelor minerale,
- sucuri,
- bere,
- vinuri, cafea, etc;
Activeaza in judetele SIBIU si ALBA