Reprezentant relatii clienti

Opticom Consulting SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raspunde solicitarilor si sesizarilor clientilor.
• Pastreaza contactul cu clientii prin telefon, email si live chat
• Identifica nevoile clientului si propune cele mai bune solutii pentru acesta
• Monitorizeaza clientii existenti
• Se informeaza referitor la produse & servicii si este la curent cu noile tehnologii, pentru a raspunde prompt si clar nevoilor clientilor

CERINTE

• Nivel studii – studii universitare finalizate sau in curs
• O buna cunoastere a tehnicilor de comunicare moderne si a suporturilor pentru utilizarea acestora: telefon mobil, solutii de conectare la serviciile de date mobile (modem etc)
• Interes pentru tehnologii noi și intelegere asupra specificului pietei de telecomunicatii
• Fluenta in limba engleza – nivel avansat
• Fluenta în alte limbi de circulatie internationala – reprezinta un plus (Spaniola, Franceza, Germana, Italiana)
• Utilizator avansat al PC-ului (pachet Microsoft Office)
• Nu se solicita experienta

BENEFICII OFERITE

bonuri masa

DESCRIEREA FIRMEI

www.optivoice.ro