RECEPTIONER

belascu srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Intampina si primeste oaspetii hotelului
- Efectueaza in mod adecvat cazarea fiecarui oaspete, conform procedurilor interne
- Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale.
- Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon.
- Preluarea rezervarilor
- Emite factura in concordanta cu politicile de casierie, la plecarea oaspetelui.
- Mentine o atmosfera de intelegere si ajutor reciproc in randul angajatilor si lucreaza in echipa
- Respecta, se responsabilizeaza de toate procedurile interne ale hotelului

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
Prezenta agreabila, responsabila, rezistenta la lucru in conditii de stres si la lucrul in ture;
Calificare de receptioner sau experieta in domeniu reprezinta un avantaj;
Cunostinte de operare Windows, Microsoft Office,
Cunoasterea limbii engleze obligatorie (scris, citit, vorbit), a doua limba reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Cursuri de formare profesionala sau de imbunatatirea cunostiintelor
- Renumeratie financiara in functie de vechime si de eficienta la locul de munca

Sc Belascu Srl. companie care activeaza in domeniul hotelier din 2007. Hotelul Bliss Sibiu vă pune la dispoziţie 23 camere double sau twin cu un design modern şi confortabil, perfect adaptat celor mai pretenţioase gusturi. Rezervaţi una dintre camerele de tip Deluxe Double, Deluxe Twin sau Single şi aveţi inclus accesul gratuit la reţeaua Wi-Fi a hotelului, parcare supravegheată video, terasă şi loc de joacă pentru copii.

Pensiunea Belaşcu membră al aceluiaşi trust, vă pune la dispoziţie 8 camere: 5 camere double, 2 camere triple şi o cvadruplă, situate în acceaşi locaţie.