Receptioner

belascu srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Intampina si primeste oaspetii hotelului
- Efectueaza in mod adecvat cazarea fiecarui oaspete,
- Inmaneaza cheia camerei in concordanta cu procedurile de securitate.
- Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale.
- Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon. De asemenea preia rezervari.
- Emite factura in concordanta cu politicile de casierie, la plecarea oaspetelui.
- Promoveaza hotelul si mentine o atmosfera de intelegere si ajutor reciproc in randul angajatilor si lucreaza in echipa.
- Opereaza tranzactii de schimb valutar in concordanta cu politicile hotelului.

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
Prezenta agreabila, responsabila, rezistenta la lucru in conditii de stres si la lucrul in ture;
Calificare de receptioner sau experieta in domeniu reprezinta un avantaj;
Cunostinte de operare Windows, Microsoft Office, cunoasterea programului OPERA reprezinta un avantaj;
Cunoasterea limbii engleze obligatorie (scris, citit, vorbit), a doua limba reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oferim salariu si beneficii atractive in functie de experienta si profilul fiecarui candidat, formare profesionala pe parcursul activitatii, o evolutie a carierei profesionale in cadrul pensiunii

Sc Belascu Srl. companie care activeaza in domeniul hotelier din 2007. Pensiunea are 18 camere , reprezentant 40 locuri cazare clasificate la 3 si 4 stele.