Operator masina de cusut - marochinarie

SC ALAN TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coase piesele conform fazelor de lucru alocate;
• Asigura zilnic curatenia masinii de cusut si a locului de munca;
• Schimba uneltele si atele atunci cand este nevoie;
• Regleaza toate functiile masinii astfel incat sa functioneze conform modelului care trebuie facut;
• Propune metode de imbunatatire a locului de munca.
• Verifica calitatea pieselor lucrate dar si a celor primite din faza de lucru anterioara.Indeplineste targetul zilnic alocat;
• Sesizeaza imediat Seful de sectie in momentul in care apar dificultati sau defectiuni la locul de munca;

CERINTE

Experienta:
• Studii in domeniul industriei usoare;
• Experienta in domeniul marochinariei la masina de cusut;

Abilitati practice
• Rapiditate, promptitudine si seriozitate;
• Spirit de observatie si atentie la detalii;
• Spirit de echipa si cooperare;
• Constiinciozitate si abilitate de concentrare (a nu fi distras in timpul realizarii unei sarcini de-a lungul unei perioade de timp).

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Beneficii (bonuri de masa, servicii medicale in cadrul unei clinice private)
- Programe de formare profesionala;
- Spatii de lucru si utilaje moderne;
- Localizare centrala a sediului companiei;
- Mediu de lucru in continua dezvoltare;

Compania Alan Trade s-a infiintat in anul 2004 si este o companie romaneasca. Producem posete de lux din piele naturala pentru unul dintre cele mai mari branduri de lux din lume. Momentan suntem aproximativ 200 de angajati, toti la sediul din Sibiu.