JUNIOR RECRUITER

RECRUT'ART

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante
Concepe si posteaza anunturile de recrutare pe baza discutiilor cu clientii companiei
Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului
Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor
Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor
Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati
Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie
Monitorizeaza piata muncii

CERINTE

Cerinte:

Absolvent studii superioare specializate (psihologie/socio-umane/studii economice)
Abilitati foarte bune de organizare, comunicare, prezentare si relationare cu oamenii
Capacitate de observatie si analiza comportamentala
Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel
Capacitatea de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor
Disponibilitate si flexibilitate la program prelungit
MS Office (Word, Excel) – nivel mediu
Cunoasterea limbii engleze nivel avansat

BENEFICII OFERITE

Se ofera:

Un inceput de cariera in domeniul recrutarii si selectiei de personal
Activitatea intr-o agentie ce recruteaza exclusiv personal cu studii superioare
Proiecte interesante si variate pentru clienti valorosi

Suntem o firma de consultanta in domeniul resurselor umane din Sibiu si oferim servicii de recrutare si selectie de personal pentru pozitii de specialisti cu studii superioare, middle management si top management.
Prin munca si profesionalismul nostru, prin aprecierea clientilor nostri ne-am consolidat pozitia pe piata locala de consultanta resurse umane si ne-am castigat un loc de frunte printre companiile de consultanta HR din Sibiu.