JOB-URI FARMACISTI

VPL Healthcare

Job expirat

RESPONSABILITATI

VPL Healthcare recruteaza pentru pozitiile de Farmacist si de Farmacist Sef, pentru o companie farmaceutica care gestioneaza un lant de farmacii cu acoperire nationala.

Locatie : Sibiu
Candidatul ideal: Persoana dinamica, sociabila si dornica sa lucreze intr-o echipa tanara, cu o disponibilitate de munca pe termen lung, care sa accepte provocarea de a veni in ajutorul pacientilor printr-o consiliere profesionista si crearea unei relatii solide.

CERINTE

Detalii posturi Farmacist:

Cerinte:
• Cunostinte privind activitatea farmaceutica
• Microsoft Office
• Cunoasterea legislatiei in domeniu
• Aptitudini de comunicare, persuasiune, consiliere
• Aptitudinea de a lucra cu documente
• Planificare si organizare a operatiilor si activitatilor
• Acordare si transmitere de informatii

Responsabilitati: Responsabilitatile principale vor fi consilierea pacientilor, eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala sau fara, prepararea, conservarea si eliberarea produselor magistrale.

Detalii posturi Farmacist Sef

Candidatul ideal:
- studii superioare specifice domeniului farmaceutic finalizate;
- experienta pe o pozitie de farmacist de minim 3 ani;
- persoana cu o vechime de minim 2 ani pe o pozitie similara;
- cunostinte de operare PC - nivel mediu;
- capacitate dovedita de aplicare a regulilor de buna practica farmaceutica;
- abilitati de conducere dovedite prin rezultatele obtinute in coordonarea echipei din farmacie

Responsabilitati:

- activitatea de supraveghere, coordonare si control a activitatii colegilor farmacisti si asistenti de farmacie;
- gestionarea, supravegherea si instruirea personalului / activitatii farmaciei;
- activitati specifice postului de farmacist;
- intomcirea si verificarea situatiilor / documentelor financiare si raportarea oricaror modificari in activitatea farmaciei.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- pachet salarial atractiv
- posibilitatea de a lucra cu o echipa tanara, un mediu profesionist,
- program de dezvoltare si instruire continua, proceduri de lucru clare si suportul tehnic necesar bunei desfasurari a lucrului in farmacie.
- evaluarea performantelor este obiectiva si se realizeza cu ajutorul unor instrumente care sunt in permanenta sub controlul farmacistului.
- programul de lucru in cadrul Farmaciilor este stucturat astfel incat cariera si viata personala sa fie permanent in echilibru.

VPL Healthcare este o companie care furnizează servicii de asistență și recrutare de personal în domeniul medical și farmaceutic, atât în sectorul public, cât și în cel privat. Rețeaua noastră de clienți include companii de succes din industria de sănătate în cadrul Comunității Europene și a Orientului Mijlociu.