Inginer Zootehnist

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Coordonarea intregii activitati a colectivului de personal alocat productiei de hrana pentru animale;
•Formularea de retete de furaje pentru bovine;
•Supravegherea si indrumarea activitatii din zootehnie si a culturilor de furaje;
•Exploatarea si valorificarea animalelor prin inmultire, hranire, crestere, sacrificare si prelucrare;
•Asigurarea functionarii procesului de crestere a animalelor in cadrul fermei;
•Monitorizarea rezervelor de alimente si apa ale fermei si solicitarea periodica a cantitatilor necesare;
•Calcularea si solicitarea necesarului de furaj si a altor materiale de lucru;
•Planificarea si coordonarea activitatilor pe loturi de animale (cantariri, crotalieri, insamantari, etc.);
•Intocmirea planului de lucru saptamanal pentru angajati.

CERINTE

•Studii universitare în domeniul zootehnic sau veterinar;
•Experietă profesională minimum 3 ani într-o pozitie similara;
•Experienta practica la o ferma din strainatate – avantaj;
•Experienta în furajarea bovinelor, în elaborarea ratiilor furajere pentru bovine de carne;
•Cunostinte de limba engleza- obligatoriu; limba germana- avantaj;
•Permis de conducere cat. B, C, E;
•Disponibilitate la program prelungit si deplasari;
•Cunostinte operare calculator: Word, Excel, Power-Point, Internet;
•Abilitati de comunicare si conducere a unei echipe, verificare permanenta a gradului de îndeplinire a sarcinilor trasate;
•Abilitati de organizare a informatiei si a muncii, stabilire de prioritati, respectare deadline-uri;
•Atentie selectiva, concentrata dar si distributiva;
•Capacitate de prevedere (anticipare) a situatiilor deosebite, gandire analitica, constiinciozitate.

*Se accepta candidati din toata tara.

BENEFICII OFERITE

•Pachet salarial atractiv;
•Pachet de relocare (cazare+masa+transport).

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).