INGINER / TEHNICIAN SISTEME DE SECURITATE

ROLLSOFT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Instalare si punere in functiune sisteme de control acces, pontaj electronic, antiefractie, supraveghere video, detectie incendiu, interfoane, automatizari porti.
- programarea si configurarea echipamentelor instalate
- instalarea si configurarea aplicatiilor software specifice pentru inclusiv a aplicatiilor software pentru control acces si pontaj, supraveghere video, e.t.c.;
- service si mentenanta pentru sistemele instalate;
- organizarea (realizarea) si urmarirea planului de service;
- colaborare cu beneficiarii sistemelor;
- realizare documentatii tehnice;

CERINTE

Studii medii sau superioare de inginerie, in domeniile: automatizari, calculatoare, electrotehnica, electronica.
Experienta in domeniul sistemelor de alarmare antiefractie, detectie incendiu, supraveghere video, control acces, pontaj electronic, de preferat atestat ARTS.
Experienta in operare pe calculator, MSOFFICE, sistem operare Windows, MS SQL Server, cunostinte de baza de administrare a retelelor de date.
Cunostinte de baza a circuitelor si instalatiilor electrice.
Disponibilitate pentru deplasari la client, respect fata de client.
Capacitate de acumulare a cunostintelor si instruire in domeniul sistemelor de securitate
Capacitate de comunicare si spirit de echipa
Cunostinte de limba engleza - citit
Carnet de conducere: categ. B

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Program flexibil
Bonusuri pe lucrare

ROLLSOFT proiecteaza, instaleaza si asigura mentenanta pentru sisteme integrate de securitate fizica, identificare si comunicatii.
Cu o experienta de peste 10 ani in domeniile amintite, ne-am specializat in integrarea de:
Sisteme de alarma antiefractie
Supraveghere video
Sisteme de control acces
Pontaj electronic
Detectie incendiu
Video interfoane
Automatizari porti
Retele de voce si date

Parteneriatele realizate dealungul activitatii cu furnizori externi si interni, respectul fata de clienti
si calitatea lucrarilor executate, sunt principalele criterii de succes si dezvoltare ale firmei.
Prin magazinul nostru online RFID Shop, promovam si integram echipamente si solutii bazate pe
tehnologii RFID si NFC, care reprezinta domenii conexe de activitate ale firmei.