Inginer/Tehnician Calitate

Delta Consulting British

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de desfasurarea permanenta si sistematica a activitatii de tehnician CTC si a proceselor de inspectii si incercari la nivelul societatii in conformitate cu prevederile documentelor sistemului de management al calitatii adoptat de organizatie;
- Tine evidenta reglementarilor aplicabile in domeniul CTC specific obiectului de activitate al societatii si asigura insusirea si aplicarea prevederilor acestora de catre personalul societatii;
- Controleaza, monitorizeaza procesele de productie si efectueaza controalele si inspectiile ce revin responsabilului CTC in fazele de executie determinante;
- Tine evidenta si gestioneaza documentele si inregistrarile aferente controlului calitatii lucrarilor/produselor, emise sau primite, inclusiv cele privind pregatirea si instruirea personalului in acest domeniu;
- Reclama si refuza calitativ produsele care nu se incadreaza in conditiile de calitate contractuale, in baza actelor doveditoare intocmite de comisia de receptie;
- Planifica efectuarea controalelor, stabilind volumul si durata acestora si supune avizarii Directorului general programele lunare de control CTC;
- Intocmeste la termenele stabilite, informarile, rapoartele si situatiile cerute de conducerea societatii in vederea analizarii activitatii de CTC desfasurate, precum si a evolutiei calitatii executiei lucrarilor/produselor realizate de societate.

CERINTE

- Absolvent Studii tehnice: mecanica, electromecanica;
- Experienta relevanta in domeniul calitatii
- Persoana dinamica, ambitioasa, organizata, perspicace si responsabila
- Cunostinte in utilizarea mijloacelor de masuratori
- Disponibilitate pentru deplasari la clienti si pentru ore suplimentare

Delta este o companie romaneasca specializata in plasare de forta de munca permanenta si pe baza de contract, munca temporara, externalizare, evaluare si selectie, servicii de curatenie si transport. Suntem proactivi oferind candidatilor si clientilor nostri servicii competitive.