Inginer Proces Entry - Level

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru, firma germana ce ofera solutii pe piata internationala a sistemelor de conectica, dezvoltand departamente de proiectare, productie, vanzari si marketing pe pietele importante ale lumii cautam un Inginer Proces in cadrul departamentului de Tehnic.
Expertiza firmei cuprinde mai multe domenii cum ar fi: tehnica medicala, telecomunicatii, industria electronica si automatica, tehnica militara, tehnica de masurare si testare, automotive.

RESPONSABILITATI:
- Defineste procesul de asamblare si face instructiunile de lucru pentru asamblare manuala, insertia manuala a componentelor electronice, instructiuni de folosire a masinilor de etichetare, taiere, asamblare, presare, impachetare si a altor dispozitive de lucru pentru asamblare manuala;
- Responsabil de optimizarea continua a procesului de asamblare manuala (timp, calitate, costuri);
- Realizeaza programe pentru echipamentele utilizate;
- Instruieste operatorii la introducerea in productie a unui produs nou;
- Comanda echipamentele necesare unui produs nou sau pentru imbunatatirea procesului;
- Asigura introducerea in productie a unui produs nou;
- Asigura instruirea tehnicienilor in cazul introducerii unui echipament nou;
- Verifica daca echipamentele din linie functioneaza conform specificatiilor si sunt calibrate.

CERINTE

- Studii superioare pe domeniul ingineriei;
-Limba Engleza – nivel avansat;
- Bune abilitati de comunicare;
- Capacitate de a lucra in echipa si de relationare interpersonala;
- Bune abilitati de definire, intelegere si rezolvare a problemelor, de analiza si sinteza;
- Orientare catre client si capacitatea de colaborare cu alte functii si terte parti.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).