Inginer Planificarea Fabricatiei (Serienbetreuer)

Marquardt Schaltsysteme SCS SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

Optimizarea proceselor in serie;
♦ Solicitarea obtinerii aprobarii costurilor aferente modificarilor in serie;
♦ Se asigura ca utilajele sa functioneze la standardele impuse;
♦ Optimizarea procesul la iesirea din serie a produselor specifice Marquardt, participand la relocarea liniilor;
♦ Solicitarea echipamentelor aferente fabricatiei in cadrul modificarilor / standardizarilor in serie;
♦ Monitorizarea comenzilor de mostre;
♦ Persoana de legatura cu Fertigungsplaner – RTH Germania;
♦ Traducerea, adaptarea, documentelor specifice procesului in faza de omologare, precum si de serie;
♦ Urmarirea si analizarea timpilor de lucru alocati procesului de fabricatie.

CERINTE

♦ Cunostinte avansate de limba germana;
♦ Studii superioare tehnice, profil mecanic sau electric;
♦ Cunostinte despre planificarea si urmarirea productiei constitue un avantaj;
♦ De preferat experienta in domeniul auto;
♦ Capacitate de comunicare foarte buna, organizare, initiativa proprie;
♦ Scolarizare MTM-UAS constitue un avantaj.

Competente personale cerute:
♦ Stil de munca organizat;
♦ Abilitati de comunicare eficienta;
♦ Abilitatea de a performa in conditii de stres;
♦ Abilitati de coordonare de proiecte industriale;
♦ Deschidere catre experienta.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv cu evaluare anuala bazata pe performanta;
• Oportunitati de dezvoltare profesionala;
• Tichete de masa;
• Al XIII-lea salariu.

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat intr-un concern international producator de componente in domeniul automotiv.Firma Marquardt Schaltsysteme va investi in acest an cca.6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu.Anul trecut, investitiile companiei au totalizat peste 15 milioane de Euro.Firma a cumparat un teren cu o suprafata de cca. 53.000 de metri patrati, unde a dezvoltat prima etapa a unei unitati de productie de sisteme electromecanice si electrice,repere destinate exclusiv exportului,pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen si Porsche.Marquardt Schaltsysteme are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.