Inginer mentenanta echipamente de test

Marquardt Schaltsysteme SCS SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura service-ul la echipamentele cu grad ridicat de complexitate aflate in cadrul sectiei de montaj(ex.echipamentele de testare automatizata a caracteristicilor produselor);
Efectueaza modificari ale echipamentelor, din punct de vedere al softului si hardului(electronic), in conformitate cu necesitatile aparute pe parcursul vietii produselor;
Analizeaza cauzele defectiunilor, stabileste tipul si modul de indepartare a deficientei si defectului, gaseste modalitati de prevenire ulterioara;
Efectuarea operatiilor de mentenanta preventiva conform planului de mentenanta, precum si completarea documentatiei aferente acestor lucrari;
Punerea in functiune a noilor linii de montaj.

CERINTE

Ingineri - profilul electronic, automatizari sau mecatronic, cu experienta sau tineri absolventi;
Cunostinte de baza in electronica;
Cunostinte de baza de programare(de preferinta C++);
Disponibilitate de a invata despre echipamente automatizate in industria automotive;
Limbi straine: germana si/sau engleza la nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Al 13-lea salariu;
Tichete de masa.

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat intr-un concern international producator de componente in domeniul automotiv.Firma Marquardt Schaltsysteme va investi in acest an cca.6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu.Anul trecut, investitiile companiei au totalizat peste 15 milioane de Euro.Firma a cumparat un teren cu o suprafata de cca. 53.000 de metri patrati, unde a dezvoltat prima etapa a unei unitati de productie de sisteme electromecanice si electrice,repere destinate exclusiv exportului,pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen si Porsche.Marquardt Schaltsysteme are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.