Inginer mentenanta echipamente de test

Marquardt Schaltsysteme SCS SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

♦ Receptia, punerea in functiune si intretinerea echipamentelor de test final si a testerelor in-circuit (ICT);
♦ Controlul capabilitatii echipamentelor de test final si calibrarea acestora;
♦ Modificarea si optimizarea functionarii echipamentelor de test, in concordanta cu cerintele clientului;
♦ Colaborarea cu departamentul de calitate pentru rezolvarea reclamatiilor in vederea imbunatatirii proceselor de verificare finala a pieselor;
♦ Realizarea mentenantei planificate a echipamentelor conform cerintelor;
♦ Imbunatatirea continua a echipamentelor in vederea reducerii stationarilor accidentale;
♦ Stabilirea stocului de piese de schimb;
♦ Realizarea de analize periodice in vederea imbunatatirii procesului si a echipamentelor;
♦ Indeplinirea cerintelor sistemului de management.

CERINTE

♦ Studii superioare tehnice, intr-unul din domeniile: electronica/ automatizari/ mecatronica;
♦ Cunostinte de programare in LabView;
♦ Gandire logica, bune abilitati organizatorice, mod de lucru sistematic;
♦ Capacitate de a lucra in echipa, dar si individual;
♦ Cunostinte de mecanica, pneumatica, senzoristica;
♦ Cunostinte de limba engleza nivel avansat;
♦ Cunostinte echipamente detectie coduri 2D (Wenglor-Microscan) constituie un avantaj;
♦ Cunostinte senzori de forta(Kistler) si distanta(Heidenhein) constituie un avantaj; ♦ Cunostinte tehnica masuratorilor, prelucrarea imaginilor constituie un avantaj;
♦ Programare automate programabile (Beckhoff, Siemens constituie un avantaj);
♦ Cunostinte de limba germana constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

♦ Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala de prestigiu;
♦ Salariu motivant;
♦ Al 13-lea salariu;
♦ Tichete de masa.

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat intr-un concern international producator de componente in domeniul automotiv.Firma Marquardt Schaltsysteme va investi in acest an cca.6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu.Anul trecut, investitiile companiei au totalizat peste 15 milioane de Euro.Firma a cumparat un teren cu o suprafata de cca. 53.000 de metri patrati, unde a dezvoltat prima etapa a unei unitati de productie de sisteme electromecanice si electrice,repere destinate exclusiv exportului,pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen si Porsche.Marquardt Schaltsysteme are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.