Inginer Manager de Proiect

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie care furnizeaza produse si servicii in domeniul transportului de fluide (tehnici de pompare, service pentru pompe, contorizare de fluide pentru domeniul comunal si cel al constructiilor).

Pentru hala de productie din Sibiu, clientul are nevoie de o persoana care sa ocupe postul de inginer – manager de proiect.

Responsabilitati principale:
- intocmeste oferte tehnice si comerciale;
- acorda asistenta din punct de vedere tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- intocmeste si transmite documentele tehnice si comerciale catre clienti sau colegi;
- administreaza si dezvolta portofoliul de clienti;
- prezinta, promoveaza si vinde produsele, in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- preia apelurile telefonice, intocmeste fisa de client si o urmareste;
- ocazional, se deplaseaza la sediul clientilor si al potentialilor clienti din zona Transilvaniei pentru prezentarea tehnica a produselor si negocierea contractelor;
- participa la negocieri, intocmeste contracte, monitorizeaza derularea si finalizarea acestora;
- este responsabil de proiectele primite de la clienti;
organizeaza activitatiea de logistica, achizitii, documentare tehnica despre piese, termene de livrare etc.;
- realizeaza situatii/ rapoarte pentru conducerea companiei si pentru clienti;
- participa cu idei tehnice la sedintele cu echipa de vanzari.

CERINTE

- studii superioare in domeniul ingineriei (mecanica / electrica / electromecanica);
- experienta: 1-3 ani intr-un departament de mentenanta sau productie;
- cunostinte avansate de limba engleza;
- cunostinte de operare calculator;
- capacitate si dorinta de a invata lucruri noi in domeniul tehnic si de a se adapta;
- persoana comunicativa, cu spirit de initiativa;
- carnet de conducere;
- constituie un avantaj cunostintele de Autocad si cunostinte de limba germana.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.