Inginer electromecanic

Marquardt Schaltsysteme SCS SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

● Responsabil SSM:

-identificarea pericolelor şi evaluarea riscurilor pentru fiecare componentă a sistemului de muncă, respectiv executant, sarcină de muncă, mijloace de muncă / echipamente de muncă şi mediul de muncă pe locuri de muncă/posturi de lucru; elaborarea şi actualizarea planului de prevenire şi protecţie;

-Evidenţa echipamentelor de muncă şi urmărirea verificărilor periodice;

-Elaborarea rapoartelor privind accidentele de muncă suferite de lucrători din unitate;

● Responsabil pentru buna intretinere a cladirii si a anexelor acesteia;

-Suport la planificarea eficienta a utilizarii spatiului si a resurselor pentru cladirile noi sau reorganizarea spatiului actual din punct al securitatii si sanatatii in munca.

-Realizarea si verificarea lucrarilor de intretinere si reparatii, dupa planurile de reparatii existente, cu privire la instalatiile electrice, precum si dupa documentatia privind modul de desfasurare a reviziilor;

● Supravegherea desfasurarii activitatii;

● Indeplinirea cerintelor sistemului de management.

CERINTE

● Master '' Managementul securitatii, sanatatii si al relatiilor de munca '';

● Studii Superioare in domeniul tehnic;

● Curs postuniversitar ''Evaluarea riscurilor de accidentare si imbolnavire profesionala'';

● Bune abilitati de comunicare, relationare, coordonare

● Abilitatea de a fi o persoana flexibila, adaptabila, creativa, responsabila

● Cunostinte foarte bune operare PC (pachetul Office)

● Experienta in coordonarea unei echipe constituie avantaj

● Cunostinte bune de limba engleza si/sau germana

● Experienta in domeniul Securitatii in munca si a echipamentelor industriale ;

● Electrician autorizat ANRE Gradul II A+B cerinta obligatorie;

● Constiinte ISO TS 14001;9001 si 18001;

● Cunostiinte de dispozitive si circuite electronice;

● Cunostinte de instalatii electrice, statiide transformare;

● Cunostinte de mecanica;

● Cunostinte desen tehnic;

● Cunostinte evaluare riscuri fizice si mecanice in instalatii;

● Cunostiinte de automatizari;

BENEFICII OFERITE

Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala de prestigiu.

● Salariu motivant
● Al 13 -lea salariu
● Tichete de masa

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat intr-un concern international producator de componente in domeniul automotiv.Firma Marquardt Schaltsysteme va investi in acest an cca.6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu.Anul trecut, investitiile companiei au totalizat peste 15 milioane de Euro.Firma a cumparat un teren cu o suprafata de cca. 53.000 de metri patrati, unde a dezvoltat prima etapa a unei unitati de productie de sisteme electromecanice si electrice,repere destinate exclusiv exportului,pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen si Porsche.Marquardt Schaltsysteme are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.