Inginer de Proces Lacuire/Vopsire

Marquardt Schaltsysteme SCS SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigură lansarea de noi proiecte în zona de vopsitorie, urmărind realizarea obiectivelor specifice şi de calitate;

Determina punctele slabe din procese.

Analizează parametrii instalaţiei de vopsit în funcţie de calitatea produselor;

Răspunde de optimizarea şi analiza proceselor;

Revalidează procesul în urma intervenţiilor;

Raspunde de reglajele necesare utilajului şi a instalaţiilor auxiliare;

Pregăteşte documentaţia de lucru specifică fiecărui proiect şi coordonează activitatea de instruire a angajaţilor pentru a utiliza echipamentele.

Propune metode de imbunatatire pentru procesul de cofrare, vopsire si control vizual;

Asigura urmarirea indicatorilor de performanta specifici;

CERINTE

Absolvent de studii superioare tehnice;

Lucru in echipa;

Minim 2 ani experienţă într-o firmă de producţie din industria auto ca Inginer de proces.

Bun vorbitor de limba englează sau germană;

Cunoscator al instrumentelor uzuale de calitate (5WHY, Diagrama Fishbone, FMEA, etc) ;

Cunostinte proiectare tehnologii, flux tehnologic;;

Capacitatea de a citi planuri tehnice 2 D si 3D;

Capacitate de analiza si rezolvare de probleme

BENEFICII OFERITE

* Pachet salarial atractiv;
* Al XIII-lea salariu;
* Oportunitati de dezvoltare profesionala.

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat intr-un concern international producator de componente in domeniul automotiv.Firma Marquardt Schaltsysteme va investi in acest an cca.6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu.Anul trecut, investitiile companiei au totalizat peste 15 milioane de Euro.Firma a cumparat un teren cu o suprafata de cca. 53.000 de metri patrati, unde a dezvoltat prima etapa a unei unitati de productie de sisteme electromecanice si electrice,repere destinate exclusiv exportului,pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen si Porsche.Marquardt Schaltsysteme are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.