Inginer de calitate

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder cauta pentru clientul sau, companie multinationala de productie, o persoana potrivita pentru postul de Inginer de calitate.

• Suport pentru implementarea masurilor de imbunatatire continua si dezvoltarea continua a sistemului integrat de management al calitatii.
• Punerea in aplicare si controlul cerintelor de calitate relevante in procese si proiecte. Blocarea proceselor / proiectelor la neindeplinirea cerintelor de calitate.
• Urmarirea lunara a telurilor organizationale, date referitoare la greseli de fabricatie, cauze, rapoarte 8D, 5 De Ce.
• Suport operativ acordat productiei.
• Analiza defectelor / deviatiilor / abaterilor. Urmarirea masurilor provenite din reclamatii, audituri, mostre.
• Controlul documentelor in cadrul organizatiei.
• Intocmirea, pregatirea si furnizarea de rapoarte.
• Relatia cu clientii: analizarea solicitarilor clientilor; tratarea mostrelor.
• Tratarea reclamatiilor catre furnizori.

CERINTE

• Cunostinte de metode si tehnici de calitate: FMEA, 8D, 5 De Ce; avantaj - APQP, PPAP, MSA, SPC;
• Studii superioare tehnice;
• Experienta relevanta in domeniul calitatii, inclusiv pe parte de fabricatie;
• Cunostinte privind sistemele de management al calitatii ISO;
• Bune abilitati de comunicare;
• Orientare catre clienti; initiativa si orientare catre schimbari; Capacitate de decizie, capacitate de analiza si sinteza;
• Experienta in mediu de lucru international;
• Cunostinte de limba egleza – nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

a.rusu@trenkwalder.ro

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).